2018

NAHBPC

Milwaukee, WI
September 28-30

  1. Control (Andrew Weyland (C), Eric Stahl David, Forrest Timonere, Jackie Rust, Bruce Wahl)
  2. Bob Ross (Julian Aristeo (C), Chris Hamersly, Kouyo Maeda, Branden Lashua, Emma Breen)
  3. Superpolo (Diana Mendiola Herrera (C), Kevin Eder Gamboa Ramirez, Francisco Daniel Mendiola Herrera, Daniel Ruano Aguirre, Luis Enrique Morales Bautista)
  4. Mosquito (Daren McLean (C), Will Robbins, Andrea Cessna, Sean Marsh)

Regional Qualifier Results

HEARTLAND (2)
Memphis, TN 🇺🇸
April 28-29
Podium:

  1. Margaritavillains (Erica NYC, Kaleb, David CBUS, Chris LEX)
  2. Alek’s Greek Burger (Bruce GR, Quinn LEX, David SAT, Carlos SLC)
  3. Copy Cats (KCJ JAX, Salem AVL, chu, Andy MEM, Kado MPLS)

CASCADIA (4)
Seattle, WA 🇺🇸
June 16-17
Podium:

  1. Bob Ross (Branden ANC, Emma, Nick, Chris, Julian, Koyo SEA)
  2. Spooky (David, Kaleb CBUS, Bruce GR, Fletcher PDX, Jess SEA)
  3. Retirement Plan (Elijah, Jake, Smarsh SEA, Shitty SF, Shannon VAN)
    Quietly Once (Arlyn, Aaron, Gavin, Drew PDX, Carol SEA)

SOUTHWEST (4)
Salt Lake City, UT 🇺🇸
June 23-24
Podium:

  1. Control (Shitty, Jacki, Bruce, Forrest, Ace SF)
  2. Peanuts (Bruce, Jenny, Nico, Branden, Alen SF)
  3. Les Beehive Baes (Tina, Jimmy, Gabe, Dove SLC, Patty TO)

GREAT LAKES (2)
Wausau, WI 🇺🇸
June 30 – July 1
Podium:

  1. Hodag (Tony, Kayla MSN, Diego HOU, Nick MSP, Elliot)
  2. Malort Politics (Rob, Jon, Mark, Tomo, Lomax CHI, Tiff LEX)
  3. Turbomachine (Matt, Ramon, Mr. Do, Kado, Joe MSP)
    Hardwoods (Flynn, Dylan, Tyler, Seth, Matt, Trevor)

GREAT PLAINS (2)
Saskatoon, Saskatchewan 🇨🇦
June 30 – July 1
Podium:

  1. Mosquito (Andrea, Will, Daren, Duane SKN)
  2. Fine Thanks (Jessica, Dan, Zach, Kevin, Robson)

SOUTHEAST (2)
Atlanta, GA 🇺🇸
June 30 – July 1
Podium:

  1. Ursa Minor (Bob, Danny, Jimmy TLH, Peter TPA, Liz AHN, Joel AVL)
  2. Lexington Drama Club (Porch, Ben, Sergio LEX, Salem AVL, Hammersly SEA, Megan PHI)
  3. True Grits (Mike, Jason FTL, Melanie, Joselle RDU, Quinn ORF, Kyle LEX)

NORTHSIDE (2)
Kitchener-Waterloo, Ontario 🇨🇦
July 7-8
Podium:

  1. Gone Camping (Patricia, Adam, Aaron, Justin, Niko TO)
  2. Deadfish Handshake (Ngiahon, Oskar, Alexis, Daniel, Alex, Fabian TO)
  3. Significant Seacucumbers (Wes, Nick TO, James, Keizzy ARB, Robert GRR, Charlie BUF)

MEXICO (2)
Ciudad de México, MEX 🇲🇽
July 28-29

  1. Superpolo (Daniel, Diana, Enrique, Diego, Kevin)
  2. Traidores (Daniel, Israel, Axel, Guillermo, Fernando “Chik”)
  3. Perritos (Raul, Uair, Pablo, Flavia, Omar)

SOUTH CENTRAL (2)
Little Rock, AR 🇺🇸
July 28-29

  1. MUCHO (Alex SEA, Diego HOU, David DAL, Graham MEM, Matt WAU)
  2. Camp Counselors (Justin, Kimberly, Adam ATX, Bob, Danny TAL)
  3. Snot Rocket (Alvin SAT, Rubenier SJU, Joseph HOU, Joe LIT)

EASTSIDE (2)
Norfolk, VA 🇺🇸
August 4-5

  1. Judgement (Bernadette MAD, Nate, Erica, Shelley, Arnold NYC)
  2. 🔥🙃 (Megan PHI, Salem ASH, Otto, Liam, Blackburn NYC)
  3. Crowns (Adam LEX, Joe MPS, Shoop SEA, Nico PIT)

*the number in parenthesis is the number of qualifying spots for NAHBPC